Dnia 23 września ORLEN Wisła II Płock podjęła we własnej hali w ramach II kolejki zmagań I ligi grupy C MKS Mazur. Młodzi Nafciarze po 60 minutach walki musieli uznać wyższość rywala i przegrali spotkanie 41:28.

I połowa

Spotkanie 2. kolejki zmagań w I lidze w grupie C wykorzystanym rzutem karnym w 4. minucie otworzył Jakub Wielgucki. Następnie celnym trafieniem ze skrzydła odpowiedział Olaf Zagroba, na co szybko i skutecznie z koła odpowiedzieli Nafciarze. W kolejnej akcji gola dla gości zdobył Sylwester Lisicki. Z kolei Wiślakom na 2 minuty udało się wykluczyć Dawida Lemanowicza, jednak bramka ze strony niebiesko-biało-niebieskich nie padła. W następnym ataku natomiast swoją szansę wykorzystali przyjezdni, a po skutecznej interwencji swojego bramkarza wyszli na prowadzenie 4:2. Chwilę później Nafciarze zgubili piłkę, a gola z kontry zdobyła drużyna MKS Mazur Sierpc. Taki przebieg zdarzeń zmusił trenera gospodarzy – Michała Skórskiego do wzięcia czasu. Po wznowieniu na listę strzelców z podyktowanej siódemki wpisał się ponownie Jakub Wielgucki.

Następnie skutecznie w bramce interweniował Szymon Kwasiborski, a jego koledzy wykluczyli na 2 minuty Dawida Lemanowicza, jednak nie wykorzystali sytuacji bramkowej. Mimo gry w osłabieniu goście zanotowali kolejne trafienie, na którego ze skrzydła po chwili odpowiedział Jakub Wielgucki. Po niepowodzeniu w ataku Nafciarzy na listę strzelców wpisał się Jakub Goleniewski, po czym bramkę dla Wiślaków zdobył Pavlo Savytskyi. Chwilę później zespół przyjezdnych zanotował kolejne celne trafienie. W kolejnym ataku pozycyjnym płocczanie odesłali na ławkę kar Sylwestra Lisickiego, a gola ponownie zdobył Pavlo Savytskyi. Następnie ze skrzydła celnie rzucał Olaf Zagroba, na co z tej samej pozycji odpowiedział po chwili Jakub Wielgucki. Chwilę później Nafciarze przechwycili piłkę po czym zdobyli gola kontaktowego z kontry 8:9.

Z kolei na ławkę kar musiał udać się Tymon Ziółkowski, a w rzucie karnym Damian Lemanowicz pokonał Szymona Kwasiborskiego. Mimo gry w osłabieniu na listę strzelców wpisał się Jan Przykłota, na co szybko trafieniem odpowiedziała drużyna z Sierpca. Po skutecznej interwencji swojego bramkarza, przyjezdni wyszli chwilę później na 3-bramkowe prowadzenie. Dobra postawa pomiędzy słupkami Łukasza Romatowskiego pozwoliła na dopisanie kolejnego punktu. Z kolei ponownie celnie rzucał Jan Przykłota, po czym piłkę w bramce Nafciarzy umieścili przyjezdni. Następnie bramkę ze skrzydła zdobył Filip Piwowarczyk, na co z koła odpowiedzieli goście. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Jakub Goleniewski, lecz również za faul w ofensywie Bartłomiej Kępczyński. Na niecałą minutę przed końcem pierwszej części spotkania o czas poprosił trener gości. Po wznowieniu jego wychowankowie zakończyli pomyślnie atak, a w bramce skutecznie interweniował ich bramkarz, po czym MKS Mazur Sierpc zamknął celnym rzutem I. połowę schodząc do szatni już z 6-bramkową zaliczką 11:17.

II połowa

Drugą część spotkania trafieniem otworzył Jakub Goleniewski wyprowadzając drużynę z Sierpca na 7-bramkowe prowadzenie. Następnie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Wielgucki, a z kolei z koła trafiał Brzeziński i z kontry Olaf Zagroba (11:20). Chwilę później na listę strzelców wpisał się Mikita Baranau, na co szybko odpowiedzieli goście. W kolejnym ataku pozycyjnym bramkę dla Nafciarzy zdobył Mateusz Janiszewski, po czym dla gości trafiał Sylwester Lisicki. W następnej akcji ponownie gola zanotował Mateusz Janiszewski, a sytuację bramkową wykorzystali goście z Sierpca. Chwilę później z koła celnie trafiali Wiślacy, a po błędzie w ataku sierpczan podyktowaną siódemkę wykorzystał Krystian Szostak. Pomimo interwencji Szymona Kwasiborskiego na dobitkę trafiali przyjezdni, a w kolejnej akcji rzut karny wykorzystał Dawid Lemanowicz. Z kolei na ławkę kar udali się Mateusz Janiszewski oraz Filip Piwowarczyk, a drużyna z Sierpca wyszła na 10-bramkowe prowadzenie 16:26.

Po stracie piłki przez Niebiesko-biało-niebieskich gola z koła zdobył Konrad Brzeziński, na co szybko odpowiedział Artur Kruk. Następnie na listę strzelców wpisali się kolejno Konrad Brzeziński, Mikita Baranau, Sylwester Lisicki oraz Alan Wojno. Po błędzie w ataku przyjezdnych sytuacji bramowej nie wykorzystał Gabriel Bartnicki, natomiast nie mylili się sierpczanie wychodząc na 11-bramkowe prowadzenie, 30:19. Następnie skutecznie interweniował Patryk Sobiecki, jednak jego koledzy popełnili błąd kroków co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Widząc to o czas poprosił trener gospodarzy – Michał Skórski. Po wznowieniu bramkę dla Nafciarzy zdobywali Gabriel Bartnicki oraz Tymon Ziółkowski. Mimo dobrej postawy w obronie Wiślaków celnie rzucał Sylwester Lisicki, a po skutecznej interwencji Łukasza Romatowskiego, gola zdobywał Damian Lemanowicz. Po chwili bramkę dla miejscowych zdobywał Krystian Szostak, na co szybko odpowiedzieli goście. Na 10 minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 34:22.

Następnie skutecznie trafiali przyjezdni, po czym celnie ze skrzydła rzucał ponownie Krystian Szostak. Na 7 minut przed końcem spotkania o czas poprosił trener MKS Mazur Sierpc. Po wznowieniu bramkę dla gości zdobywał Dominik Paciuszkiewicz, na co z dystansu odpowiedział Jan Przykłota. Z kolei ze skrzydła gola zanotował Olaf Zagroba, a po stracie piłki przez Nafciarzy, goście dopisali kolejne trafienie. W następnym ataku pozycyjnym gola dla Nafciarzy zdobywał Jan Przykłota, na co ponownie odpowiedział Dominik Paciuszkiewicz. Po chwili na listę strzelców wpisali się Krystian Szostak, Dawid Lemanowicz, Mateusz Janiszewski oraz Dominik Paciuszkiewicz. Następnie bramkarza z podyktowanej siódemki bramkarza przyjezdnych pokonał Krystian Szostak zamykając wynik spotkania 28:41.

ORLEN Wisła II Płock  (11:17) 28:41 MKS Mazur Sierpc  

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 4, Piwowarczyk 1, Kępczyński 1, Szostak 5, Janiszewski 3, Kruk 2, Węderlich, Baranau 2, Wielgucki 5, Piórkowski, Wojno 1, Bartnicki 1, Ziółkowski 1, Savytskyi 2.

MKS Mazur Sierpc: Romatowski, Nowakowski – Paciuszkiewicz 5, Zagroba 8, Kocięcki, Lemanowicz 8, Królikowski, Listkowski 1, Kałużny, Lisicki 7, Goleniewski 5, Brzeziński 7.